Zabawki na prezent

ana z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Tego typu zabawki bardzo szybko ulegają zepsuciu, na przykład poprzez zgniecenie plastikowego elementu lub zagubienie drobnej części. Trwałość takich zabawek jest bardzo krótka, zatem nic

Zabawki na prezent Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Zabawki na lata

Można z łatwością zauważyć, że znacząca większość obecnie dostępnych na rynku zabawek jest wykonana z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Tego typu zabawki bardzo szybko ulegają zepsuciu, na przykład poprzez zgniecenie plastikowego elementu lub zagubienie drobnej części. Trwałość takich zabawek jest bardzo krótka, zatem nic dziwnego, że wielu rodziców szuka alternatywy dla wydawania w ten sposób dużych sum. Pewnym rozwiązaniem w tym zakresie mogą być zabawki drewniane, które mogą nauczyć dziecko szanowania swoich przedmiotów. Taką zabawkę dodatkowo z pewnością o wiele trudniej zepsuć i wobec tego można je o wiele rzadziej wymieniać.


Zabawki z drewna ? czy to dobry pomysł?

Niejednokrotnie w przemierzaniu sklepowych półek napotykamy na towary, z którymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Zastanawiamy się wtedy, czy są one wartościowym produktem czy chwilową modą. Wiele osób ma podobne odczucia odnośnie popularnych ostatnio zabawek drewnianych. Coraz bardziej zdobywają one rynek i niewątpliwie mają wiele zalet, które zachęcają do zakupu. Przede wszystkim są to zabawki urocze w swej prostocie, które pobudzają wyobraźnię dziecka i zachęcają do kreatywnej zabawy. Wymagają inwencji twórczej oraz pobudzają do ruchu. Kolejna zaleta to ekologiczne materiały, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie dziecka, w przeciwieństwie do plastikowych zabawek z Chin. Z pewnością będą węc stanowiły one udany zakup.


Warto wiedzieć

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)#Sk.C5.82ad_chemiczny



© 2019 http://informator.bialowieza.pl/