Biznes z Chinami, a konkretnie to wielce ciekawa sprawa dla Polskich biznesmenów.
Trzeba podkreślić, że również bardzo opłacalna.

Dynamiczna gospodarka- Chiny

towary z chin
Gospodarka Chin jest najdynamiczniej rozwijającą się na świecie.

W II kwartale 2010 roku nominalny PKB Chin szacowano na 1,337 bln $, co daje drugie miejsce na świecie za USA, a przed Japonią (II kw.

2010 ? 1,288 bln $).
Z najnowszych prognoz wynika, że do roku 2030 Chiny staną się światową potęgą gospodarczą nr 1.
Uwzględniając PKB realny chińska gospodarka już od 2001 roku znajduje się na drugim miejscu, a od 2010 roku Chiny są największym konsumentem ropy naftowej.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chińska_Republika_Ludowa#Gospodarka

Chińskie targi towarów

Targi w chinach odbywają się regularnie w większych miastach takich jak Szanghaju.
Daje to możliwość zakupu towaru po okazyjnej cenie, a nawet zawarciu stałej współpracy z miejscowym dostawcą lub producentem. Targi to również świetna okazja, aby poznać trochę kulturę robienia interesów w Chinach, ta wiedza może okazać się kluczowa w przyszłych transakcjach.

Pozwoli nam na negocjowanie ceny towarów lub ustalaniu szczegółów produkcji i później transportu do miejsca docelowego.

Podsumowując to warto chociaż raz przybyć na targi towarów i przekonać się na własnej skórze jak wygląda chiński świat handlu i obrotu towarami.

Firmy pomagające w Chinach

towary z chin Jeżeli nie czujemy się pewni siebie to prawdopodobnie interesy w Chinach nie są dla nas.
Oczywiście można podjąć współpracę z firmą zajmującą się takimi rzeczami- jednak również od nas będzie wymagane jakieś zaangażowanie w całą sprawę.
Koniec końców to nasz biznes i to my chcemy na tym skorzystać.

Wynajęcie firmy to dobry pomysł również dlatego, że często mają oni tam swoich ludzi, którzy maja już jakąś określoną pozycję w tamtejszej hierarchii biznesowej i nie tylko.

Tacy ludzi ułatwią zawarcie korzystnych umów i uchronią przed próba oszustwa- co niestety często się zdarza w przypadku zawierania współpracy z kimś spoza kręgu wpływów..

Widok do druku:

towary z chin