Szczury w Twoim domu? Nie chcesz tych gości

się największy odsetek szczurów przypadający na jednego mieszkańca. Szczury robią bardzo duże straty. Przerywają kable komunikacyjne, niszczą racje żywieniowe produkty żywieniowe. Zrujnowały biznes niejednemu mieszkańcowi. Przykł

Szczury w Twoim domu? Nie chcesz tych gości

Szczurzy problem

Odszczurzanie to bardzo poważny problem w naszym mieście. Szczury są już niemal wszędzie.  Zalęgły się we wszystkich dzielnicach. W naszym mieście znajduje się największy odsetek szczurów przypadający na jednego mieszkańca. Szczury robią bardzo duże straty. Przerywają kable komunikacyjne, niszczą racje żywieniowe produkty żywieniowe. Zrujnowały biznes niejednemu mieszkańcowi. Przykładem był pan Kaziu, który po miesięcznej nieobecności w swoim magazynie znalazł uszkodzone wszystkie produkty, które miały pójść do sklepów. Straty zostały oszacowane na 50000 zł. Szczurze szkodniki  zniszczyły tak już niejeden biznes. Szczury niszczą nie tylko jedzenie, ale tak jak już wspominaliśmy bardzo dużym problemem jest przegryzanie kabli. Przegryzione kable telekomunikacyjne powodują, że ludzie praca podstawowe narzędzia komunikacji. Za wszystko, co odpowiedzialne są szczury. Skuteczna deratyzacja powinna wyeliminować problem, ale do tego potrzebna jest pomoc mieszkańców. I to zdecydowanie jak największa pod każdym względem.


Kot dobry na wszystko

Myszy i szczury - to też częsty problem. Same z siebie bywają niegroźne, ale mogą roznosić bardzo groźne drobnoustroje. Wszystko zależy od tego, jak wielki problem mamy do pokonania. Pojedynczy gryzoń naprawdę nie potrzebuje wzywania armii specjalistów, wystarczy pułapka. Lub domowy kot. Ci, którzy mają w domu kota, nie ma mają myszy, nawet jeśli nasz sierściuch nie jest łowny, to sam jego zapach odstrasza gryzonie. Koty sprawdzą się również przy owadach takich jak karaluchy, czy muchy. Nie, nie namawiam do tego, żeby kotem zwalczać gryzonie, czy insekty - jest wiele lepszych powodów, by przygarnąć mruczącego zwierzaka :).


Opieka nad mieszkańcami w czasie dezynsekcji

Obecnie zdarzają się sytuacje, że robactwo zaczyna się pojawiać również w blokach mieszkalnych. Spowodowane jest to namnażaniem się robactwa w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w bloku pojawia się większa ilość robactwa, to wówczas z miejsca przeprowadzona zostaje jego dezynsekcja połączona z inspekcją przeprowadzaną w każdym mieszkaniu. Dezynsekcję można uznać za udaną, jeżeli robaki po jej przeprowadzeniu przestaną się pojawiać. Większość mieszkańców na czas dezynsekcji musi opuścić budynek i przenoszą się do sąsiadów lub rodziny. Inni mogą w nim pozostać, ale muszą stosować się do poleceń firmy dezynsekcyjnej.



© 2019 http://informator.bialowieza.pl/