Na zakupy po porodzie- co kupić?

ki niemowlęcej u dzieci. Butelka antykolkowa posiada charakterystyczną budowę, która sprawia, że pęcherzyki powietrza zawarte w podawanych płynach, są odprowadzane przed dostaniem się do przewodu pokarmowego niemowlęcia, a w te

Na zakupy po porodzie- co kupić?

Butelka antykolkowa w Wikipedii

Butelka antykolkowa - rodzaj butelki służącej do karmienia niemowląt, charakteryzujący się specjalną budową, zmniejszającą ryzyko wystąpienia kolki niemowlęcej u dzieci.

Butelka antykolkowa posiada charakterystyczną budowę, która sprawia, że pęcherzyki powietrza zawarte w podawanych płynach, są odprowadzane przed dostaniem się do przewodu pokarmowego niemowlęcia, a w ten sposób eliminuje się jeden z podstawowych czynników odpowiedzialnych za powstawanie kolek. W zależności od zastosowanego systemu, powietrze może być odprowadzane dzięki odpowiedniemu kształtowi butelki i systemowi zaworów w smoczku, albo dzięki specjalnym częściom zapobiegającym tworzeniu się pęcherzyków w butelce. System odpowietrzający dodatkowo usuwa też z butelki próżnię, co ułatwia ssanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Butelka_antykolkowa


Do czego służy becik? Wikipedia wyjaśnia

Becik ? rodzaj okrycia wypełnionego puchem, ociepliną lub cienką gąbką, którym przykrywa i otula się niemowlę. Klasyczny, używany niegdyś becik miał kształt długiego prostokąta. Dziecko kładło się na jednej połówce, druga służyła za przykrycie. Całość związywało się troczkami przyszytymi do boków. Część przy główce niemowlęcia często była obszyta falbanką.

Współcześnie becikiem nazywany jest też tzw. rożek, otulacz ? kawałek kwadratowego lub trójkątnego, niekiedy usztywnianego kocyka, w który owija się niemowlę. Może służyć jako kocyk lub mata do zabawy. Ułatwia trzymanie dziecka. Przydatny podczas podróży - zabezpiecza przed chłodem i przewianiem. Zapewnia bezpieczeństwo maluchowi zaraz po narodzinach - czuje się w nim, jak w łonie matki, zwinięte, skulone.

Źródło:


Kiedy dziecko przestaje być noworodkiem?

Noworodek ? dziecko od urodzenia do ukończenia 4 tygodni (28 dni).

Okres noworodkowy jest czasem, w którym następuje pełne przystosowanie dziecka do zmienionych warunków po urodzeniu. U noworodków donoszonych okres ten wynosi 28 dni, u wcześniaków może ulec wydłużeniu. Nauka, która zajmuje się tym okresem to neonatologia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Noworodek



© 2019 http://informator.bialowieza.pl/