Kilka pomysłów do stylowego wnętrza

na rynku pracy pozostawia wiele do życzenia. Mnóstwo osób ma problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy, pozwalającej na zarobienie niezbędnych do życia środków pieniężnych. Niestety, ale jest to jeden z największych problemów ws

Kilka pomysłów do stylowego wnętrza Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Czym zajmuje się sztukateria?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że współcześnie sytuacja na rynku pracy pozostawia wiele do życzenia. Mnóstwo osób ma problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy, pozwalającej na zarobienie niezbędnych do życia środków pieniężnych. Niestety, ale jest to jeden z największych problemów współczesnej cywilizacji. Jeśli nie możemy znaleźć pracy to warto pomyśleć o oryginalnym zajęciu zawodowym. Dobrym przykładem jest sztukateria, a więc branża specjalizująca się w nietypowych zdobieniach elewacji oraz ścian wewnątrz domu. W tej dziedzinie wykorzystuje się specyficzny rodzaj materiału, z którego formuje się określone wzory sprawiające, że nasz dom wygląda oryginalnie. Jeśli posiadamy jakiekolwiek uzdolnienie artystyczne, poradzimy sobie z pewnego rodzaju rzeźbieniem.


Sztukateria w klasycznym wnętrzu

We wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym ważnym elementem jest sufit. Może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Tradycyjne gipsowe cechuje między innymi niepowtarzalność wzorów, które można tworzyć według własnego projektu. Dostępne są też elementy z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). To materiał twardy, wykorzystuje się go na ornamenty o wyrazistej stylistyce, podobnie jak sztukaterie z poliuretanu, który dodatkowo można wyginać. Rzadziej stosuje się droższe sztukaterie z granulatu Verofill ? glinokrzemianowych mikrogranulek połączonych żywicą.

Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html


Wzór przemysłowy - kwestia prawna

Według polskiej definicji zawartej w ustawie ?Prawo własności przemysłowej? jest to ?nowa i posiadająca indywidualny charakter postać wytworu lub jego części, nadana mu w szczególności przez cechy linii, konturów, kształtów, kolorystykę, strukturę lub materiał wytworu oraz przez jego ornamentację. Wytworem jest każdy przedmiot wytworzony w sposób przemysłowy lub rzemieślniczy, obejmujący w szczególności opakowanie, symbole graficzne oraz kroje pisma typograficznego, z wyłączeniem programów komputerowych.? (np. kształt naczynia, meble, glazura itp.).

Za wytwór uważa się także:

przedmiot składający się z wielu wymienialnych części składowych umożliwiających jego rozłożenie i ponowne złożenie (wytwór złożony, np. układanka)
część składową, jeżeli po jej włączeniu do wytworu złożonego, pozostaje widoczna w trakcie jego zwykłego używania (nie dotyczy to np. naprawy wytworu)
część składową, jeżeli może być przedmiotem samodzielnego obrotu (np. lusterko samochodowe)
Ochrona wzoru przemysłowego nie obejmuje cech wytworu:

wynikających wyłącznie z jego funkcji technicznej (np. gwint nakrętki o indywidualnym kształcie)
które muszą być odtworzone w dokładnej formie i wymiarach w celu umożliwienia mechanicznego połączenia go lub współdziałania z innym wytworem (np. mocowanie lusterka samochodowego)
Rejestracją i udzielaniem praw do wzorów przemysłowych zajmuje się w Polsce Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Ochrona prawna wzoru przemysłowego w Polsce może maksymalnie trwać przez 25 lat (dzielone na pięć 5-letnich okresów ochronnych). Urząd wydaje uprawnionemu dokument w postaci Świadectwa Rejestracji na Prawo z Rejestracji wzoru przemysłowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wz%C3%B3r_przemys%C5%82owy



© 2019 http://informator.bialowieza.pl/