Obejście wokół naszego mieszkania nie może istnieć bez dróżki do domu, a co innego bardziej pasuje na ścieżkę, niż kostka brukowa? Również warto zadbać o , aby droga była właściwie ułożona.

Czy warto fugować kostkę brukową?

usługi brukarskie rybnikZazwyczaj przestrzenie pomiędzy danymi kostkami brukowymi wypełnia się piaskiem.
jednak ma to swoje wady, ponieważ te piaskowe fugi lubią porastać roślinnością, oraz mogą być wypłukiwane przez deszcz.
Problem jest również przy kostce na dużym spadzie, gdzie piasek wypłukany ze szczelin między kostką dostaje się do rynien i odpływów, skutecznie je zatykając. Dlatego opracowano specjalne preparaty do fugowania kostek brukowych i płyt betonowych.
Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wielu problemów, które występują przy piaskowej fudze.
Fuga dla kostki jest elastyczna i odporna na warunki atmosferyczne. Krótko mówiąc, jeżeli zamierzasz położyć kostkę przemyśl kwestie zainwestowania w właśnie takie fugi.

Bruk w Wiki

usługi brukarskie rybnik
Bruk ? nawierzchnia ulicy, placu lub chodnika utwardzona za pomocą układania na niej warstwy przylegających do siebie ściśle kamieni, kostek kamiennych, betonowych lub ceramicznych.

Nawierzchnię układa się na odpowiednio przygotowanej podbudowie z tłucznia i piasku, które służą wyrównaniu podłoża i drenażowi wody opadowej.

Bruk jest trwały, łatwy do demontażu i naprawy. Początkowo termin bruk dotyczył głównie nawierzchni z kamienia polnego lub nieregularnych ciosów kamiennych, z czasem zaczął być używany także dla nawierzchni z kostek kamiennych lub betonowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk

Jak aranżować ogród?

Jak czerpać inspirację do wykończenia ogrodu? Można oczywiście skorzystać z internetu i poszukać różnych gotowych aranżacji i na ich podstawie stworzyć własny projekt.

Wystarczy mieć przyzwoite poczucie estetyki i trochę wolnego czasu. Dla ludzi bardziej zabieganych lub nie mających ochoty bawić się w projektanta, firmy oferujące kostki brukowe i tarasy często mają w swojej ofercie projekt ogrodu i jego aranżację.

Można więc zdać się na dobre rady i wybrać jedynie interesujące nas materiały, a firma zrobi resztę za nas..

Widok do druku:

usługi brukarskie rybnik